Ett av Norges lengste sjøledningsprosjekt
Utenfor Florø i Kinn kommune skal det etableres en ny reservevannsforsyning mellom vannbehandlingsanlegget på Botnaneset og råvannledningen ved Klauvne. Sjøledningen som skal legges er hele 5,7 kilometer lang – ett av de største prosjektene av sitt slag i Norge.
Prosjektet utføres av den lokale entreprenøren Trygve Ullaland AS, og det er Hallingplasts ferdigvektede rørtype SESU-XL som skal legges på havbunnen utenfor Florø. Totalt vil det gå 25 fulllastede vogntog med rør fra fabrikken i Kleivi til Florø.
– Vi hadde ikke jobbet med SESU-XL tidligere, men fikk et godt inntrykk av produktet og av Hallingplast som leverandør da vi besøkte fabrikken, sier daglig leder Martin Ullaland.
Martin har tatt over den daglige driften etter faren Trygve, og leder tross sin unge alder både bedriften og prosjektet med stødig hånd.